Nárůst hodnoty +21% p.a.

Nárůst hodnoty +21% p.a.

Rostoucí celosvětová poptávka po diamantech a diamantových špercích tlačí ceny diamantů nadále vzhůru. Ve světě nastává přesun kapitálu z právních instrumentů (dluhových aktiv) do fyzických reálných aktiv s vlastní reálnou hodnotou (drahé kovy a diamanty).

Očekávaný vliv zvýšené inflace se postupně dostavuje do reálné ekonomiky podpořen narušením dodavatelských řetězců. Do budoucna očekávejme čím dál větší náročnost v udržení výnosů investic nad její úrovní.

Renomovaní ekonomové odhadují, že bude úspěchem, pokud se meziroční inflaci podaří v následujících letech udržet mezi 10 - 20%, což bohužel bude však pro dlouhodobé finanční vklady doslova smrtící ránou.

Proto se podívejme, jaká je situace po 12 měsících růstového trendu v diamantech:

Meziroční srovnání nárůstu vypadá již velmi zajímavě. Nevím jaký jiný instrument dosahuje v současnosti meziročního zhodnocení na úrovni 21% jako 1ct diamanty. Ostatní skupiny investičních kamenů nezůstávají příliš pozadu. Jejich čas však teprve přijde.

Lze však s vysokou pravděpodobností očekávat, že i kameny nižších hmotností (šperkařské kameny - 0.3, 0.5ct) budou dosahovat zajímavé cenové přírůstky, protože ložisek přírodních diamantů postupně ubývá, což postupně omezuje jejich nabídku. Toto je tedy příznivá zpráva i pro drobnější investory, kteří budou chtít vstoupit do tohoto oboru s menšími oběmy peněz.

Data k 10.6.2021

Nutno dodat, že jsme teprve na začátku vzestupného trendu, protože kapitálový trh doposud manipulovaný centrálními bankami zatím nezobrazil dopady covidové krize. Tento efekt teprve přijde pravděpodobně ve spojení s dluhovou krizí, která bude logickým vyústěním současné situace.

Proto je právě teď zatím stále ideální čas pro nákup investičních diamantů, dokud jsou na trhu k dispozici a protože vedle značného růstového potenciálu jsou bezpečným instrumentem pro ochranu vloženého majetku pro příští časové období.

 

Facebook
YouTube
Instagram