Těžko uvěřitelné se stává realitou...

Těžko uvěřitelné se stává realitou...

Růst cen se týká jak diamantů investičních, tak i diamantů pro šperkařský průmysl.

Zde můžete vidět, jak silný růst cen vykázal sortiment diamantů - fantazijních brusů (fancy shapes) k 18.2.: 

_________

Ceny kulatých diamantů (briliantového brusu), které se používají pro investici nejčastěji, nadále stoupají a očekáváme na konci tohoto týdne další vzestupy. Důvodem je celosvětově stále rostoucí poptávka a nedostatek nabídky suroviny na trhu, která dlouhodobě (minimálně v dalších deseti letech) nebude schopna tuto poptávku vyrovnat.

Další zesilování poptávky očekáváme z důvodu celosvětově rostoucího a neřešitelného zadlužení, růstu inflace, slábnoucí ekonomiky, jejího globálního dělení, které je urychlováno růstem geopolitického napětí.

Graf znázorňuje cenový vývoj 1ct diamantů (round briliant) za poslední 4 měsíce:

V tabulkovém vyjádření to vypadá aktuálně takto:

__________

Značný nárůst geopolitického rizika vidíme právě v těchto dnech v souvislosti s událostmi na Ukrajině. Tyto mohou značně ovlivnit další dění na kapitálovém trhu, který již v minulých třech měsících vstoupil do medvědího trendu, jak ukazuje graf indexu NASDAQ z 18.2., čímž se zvyšuje míra rizika pro všechny dluhové nástroje kapitálového trhu.

S rostoucí mírou inflace a se zvyšováním základních úrokových sazeb centrálních bank se nám začínají tvořit podmínky pro dokonalou finanční bouři, kde zatím nemohu vidět jakýkoli optimismus pro její vyřešení v dohledné době, neboť ani u nás či v zemích, na které jsme ekonomicky navázáni takové kroky činěny nejsou...

Proto zcela oprávněně a logicky očekávejme změny ekonomických paradigmat, která v celé své síle ovlivní náš budoucí ekonomický život.

Již dnes je finanční svět zcela jiný než byl před rokem, ale možná jste si toho ještě nevšimli. Média vám tyto změny neoznámí, protože je to součást hry, kterou máte jako tolikrát v minulosti opět prohrát...

Facebook
YouTube
Instagram