Žádný strom neroste do nebe

Žádný strom neroste do nebe

Myslím, že se dá příznačně použít jeho platnost v případě nejnovější kauzy čínské realitní společnosti CHINA EVERGRANDE, která rozčeřila hladinu globálního kapitálového trhu. Odkaz na článek zde.

Následující dny ukáží, zda se bude jednat pouze o mráček, který rozfouká a zažene čínské centrální vedení státu, nebo zda padne opravdu velký strom v prohnilém lese globální ekonomiky prolezlém dřevokaznými houbami v podobě nafouklé realitní bubliny, dluhové krize a korupcí prolezlých politických struktur.

Bankrot společnosti podobné velikosti byl v minulosti obvykle spouštěčem krizí kapitálového trhu - vzpomeňme společnost Enron či banku Lehman Brothers -, který způsobil dominový efekt, kdy postihl bankrot více společností v dalších odvětvích ekonomiky v následném období.

Je třeba si připomínat, že většina vyspělých a zadlužených ekonomik je od roku 2009 poháněna "steroidy" extrémně nizkých úrokových sazeb, "neomezeném tisku nových peněz", neomezeném navyšování zadlužení a dotací, což zcela oddělilo kapitálový trh od reálné ekonomiky, která v podstatě i díky Covidismu přestala fungovat.

Podle dostupných informací společnost China Evergrande není jediná, která se ocitla v potížích, což opravdu není dobrá zpráva a nezvládnutí její situace může ohrozit vývoj ekonomiky v dalších zemích a ovlivnit finanční systém.

Zklamání a frustrace ze ztrát majetku investorů v sektoru nemovitostí může mít vliv na další odliv kapitálu, který bude směřován do bezpečí drahých kovů a diamantů. Tedy můžeme očekávat další nárůst poptávky a tím i cen těchto komodit.

Informace o vývoji cen diamantů a drahých kovů najdete

na mém blogu zde.

Peníze vložené do fyzického zlata se zhodnotily během

uplynulých 36 měsíců o krásných +50%

Peníze vložené do diamantu zhodnotily během

uplynulých 15 měsíců o slušných +15 - 23%

Čteme-li situaci pro další vývoj cen s ohledem na vývoj ekonomiky, pak se nacházíme s vysokou pravděpodobností teprve na samém počátku cenového růstu, který má potenciál trvání několik let. Podmínkou pro cenovou stabilizaci bude totiž až vyřešení globálního dluhového zatížení a hodnotová stabilizace peněz jako platebního prostředku. Proto by měl každý člověk ve vlastním zájmu přijmout opatření pro zajištění ochrany hodnoty svých finančních rezerv a volného kapitálu.

Více o investicích zde.

___________

Tip na závěr...           

Už máte originální dárek pro vaše nejbližší na Vánoce?

Ještě do konce září můžete využít jedinečnou akci na nákup originálních hodinek z naší kolekce, kdy ke každým pánským zakoupeným hodinkám máte možnost získat jedny dámské hodniky zcela zdarma.

Výběr hodinek najdete v našem katalogu zde.

Přijďte si osobně prohlédnout a vyzkoušet hodinky a šperky do našeho showroomu v Praze, Washingtonova 5, (po - pá: 12:00 - 18:00 hodin)

Facebook
YouTube
Instagram